Historia Parafii

Nasza parafia jest rozległa i oprócz Blackburn,obejmuje: Accrington, Burlney, Clitheroe , Colne, Darwen, Great Harwood, Langho, Nelson, Oswaldtwistle i Rishton

W historii naszej Parafii wyróżnia się P.Ryszard Grzybowski który był prezesem przez prawie 25 lat. Za jego czasów powstał ośrodek parafialny, który Pan Ryszard uważał za swój dom i gorliwie się o niego troszczył. W imię uznania Pan Grzybowski został honorowym prezesem naszej parafii. Kolejne funkcje prezesów pełnili : Zdzisław Kozłowski , Zdzisław Sudnik , Ireneusz Poniński, Rober Gluc oraz Anna Czarniecka

Obecnym prezesem parafii jest Pan Mariusz Kaldon

Funkcję sekretarza pełni – Pani Adrianna Jagielska a skarbnikiem parafii jest Pani Magdalena Romańczuk

ks.Stanisław Wójcik 1948-1952 brak zdjęcia
ks.Stanisław Paraszewski 1952-1961 ks. Stanisław Paraszewski