Środa 2022-08-17, Wspomnienie św. Jacka, prezbitera

Mk 1,14-20
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię». Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. Jezus rzekł do nich: «Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi». I natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. Idąc dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni zostawili ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi i poszli za Nim.

Przynależność Do Parafii

Polskie parafie Rzymsko – Katolickie w Anglii i Walii są parafiami personalnymi W praktyce oznacza to, że tylko osoba, która pisemnie wyrazi swą przynależność do wspólnoty, staje się jej oficjalnym członkiem. Ma to decydujące znaczenie w momencie przystępowania do sakramentów świętych w danym kościele. Procedura zapisania się do parafia jest bardzo prosta. Wystarczy podać swoje dane duszpasterzowi odpowiedzialnemu (proboszczowi) w naszej parafii.