Przeczytaj Dzisiejsze Czytania

OGŁOSZENIA – 21 lipiec 2024r. XVI Niedziela Zwykła

1.      W czasie wakacji bardzo łatwo ulegamy pokusie odpoczynku od wiary i Pana Jezusa. Bo przecież należy mi się wytchnienie. Bo Pan Jezus się nie obrazi. Otóż nie. Tak jak nie ma odpoczynku od bycia matką i ojcem, tak nie ma odpoczynku od bycia katolikiem. Patrząc na Jezusa – Dobrego Pasterza – zechciejmy uczestniczyć we Mszy Świętej i być blisko Niego. Nie żałujmy czasu na modlitwę. Pamiętajmy o korzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania. Zatroszczmy się o relację z Panem Jezusem.

2.     Z racji trzeciej niedzieli miesiąca – zapraszamy o godz. 15.00 - na Godzinę Miłosierdzia w naszej kaplicy z Kołami Koronkowymi.

3.    W tym tygodniu wspominamy; w poniedziałek – Św. Marię Magdalenę , we wtorek – Św. Brygidę , w środę – Św. Kingę – w czwartek – Św. Jakuba Apostoła i Krzysztofa, w piątek – Świętych Joachima i Annę rodziców N. M. Panny .

4.   Z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa – modlimy się za wszystkich kierowców. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 - błogosławieństwo pojazdów.

5.     Przeżywamy miesiąc lipiec. Zgodnie z tradycją, poświęcony jest kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Po każdej Mszy św. w kaplicy odmawiamy litanię do Krwi Zbawiciela. Zachęcam do osobistej modlitwy tą litanią.

6.    Zapraszamy serdecznie na jubileuszową, 70. pielgrzymkę do Aylesford z okazji 130-lecia Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, która odbędzie się w sobotę, 7 września 2024 roku. To miejsce o wyjątkowym, Maryjnym charakterze, związane z objawieniem Matki Bożej św. Szymonowi Stockowi i historią szkaplerza karmelitańskiego. W programie m.in. Eucharystia pod przewodnictwem bpa Piotra Turzyńskiego, konferencja o rodzinie Ulmów wraz z uczeniem relikwii oraz nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału i wspólnego świętowania. Przyjmujemy zapisy a pielgrzymkę ( koszt £45).

7.    Po naszej parafii pielgrzymuje figura Matki Bożej Fatimskiej, goszcząc w rodzinach przez dwa tygodnie. Osoby, które chciałyby przyjąć figurę Maryi proszę o zgłaszanie się i zapis pod numer - 07704095621.

8.    Zapraszam osoby które chciałyby pomóc w liturgii czy służbie przy ołtarzu. Każda liturgia aby była piękna potrzebuje naszego zaangażowania. Bez Waszej współpracy nie będzie to możliwe. Zapraszamy również wszystkich chętnych do zaangażowania w pomoc parafii !

9.     Osoby, które pragną wesprzeć naszą parafię materialnie - mogą dokonywać wpłat na numer konta - Lloyd`s// bank, nazwa konta;  PCM Blackburn (Polish Catholic Mission), numer konta   - 00615958, sort code -30-94-57.  Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i przekazane ofiary. Taca z XV Niedzieli Zwykłej, Św. Anny – £258,  kaplica - £122,48 , Nelson – £143,25 .  Bóg zapłać!

10.  Osoby szukające wsparcia i pomocy w alkoholowych problemach zapraszają; - Grupa AA "FENIX" – której spotkania odbywają się w środy godz.18.30 w Phoenix Hub , Heaton Street – BB2 2BF Blackburn.  Grupa Al Anon  "Uwierzyć"-  prowadzi spotkania dla tych, którzy mają w rodzinie lub wśród bliskich znajomych kogoś chorującego na alkoholizm – spotkania odbywają się w niedzielę o godz.18.00 – w kościele Blessed Sacrament Farringdon Lane, Ribbleton. Można się kontaktować w tej sprawie pod numerem - 07516935227.

11.   Wszystkim naszym drogim parafianom i gościom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego. Nie zapominamy o naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. Zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej i naszych rodzin wypraszajmy łaskę życia wiecznego.