26 wrzesień 2021 r. - XXVI Niedziela Zwykła

1.     W Chrystusie narodziliśmy się na nowo z Ducha i zostaliśmy napełnieni mocą Ducha. Synami Bożymi są bowiem ci, których prowadzi Duch Boży - tak jest z każdym, kto narodził się z Ducha. Duch Syna woła w sercach naszych: Abba, Ojcze! Duch daje nam więcej niż zwycięstwo w Chrystusie Jezusie. Duch Boży uczynił nas nowym stworzeniem, wypełnionym nowym życiem z wysoka, tak iż królujemy w życiu z powodu Jezusa Chrystusa.

2.     W tym tygodniu wspominamy; w poniedziałek – Św. Wincentego a Paulo, we wtorek - Św. Wacława, w środę - Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek – Św. Hieronima, w piątek – Św. Teresę od dzieciątka Jezus a w sobotę – Świętych Aniołów Stróżów.

3.     W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październikNabożeństwa różańcowe w naszej kaplicy - w piątek i sobotę.  Chciejmy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do modlitwy na różańcu polecając wszystkie nasze intencje.

4.     W tym tygodniu przeżywamy ; Pierwszy Piątek Miesiąca – od godziny 17.00 – do 18.00 okazja do sakramentu pokuty a o godzinie 18.50 - po Różańcu - Msza święta wynagradzająca Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy . Pierwsza Sobota Miesiąca - o godzinie 18.00 różaniec z modlitwą wynagradzająca  Niepokalanemu Sercu  Najświętszej Maryi Panny z Rodziną Różańcową .

5.     W czwartek o godzinie 21.00 w naszej kaplicy Apel Jasnogórski. Intencje do wspólnej modlitwy możemy składać do puszki przed naszą kaplicą.

6.     10 października odbędzie się Pielgrzymka w intencji wyzwolenia człowieka do życia w wolności bez nałogów. Pielgrzymka wyruszy z Clithero do Ladywell (23 km.) Wspólny wyjazd busem o godz. 9.30 spod naszego Katolickiego Ośrodka do Clithero i powrót z Leydywell do Blackburn o godz. 18.00. Zapisy u Zbigniewa Mogielnickiego – 07427259168.

7.     Możemy zgłaszać - dzieci, które tym w roku katechetycznym będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.  Zapisujemy również dzieci które przygotowują się do Komunii w Polsce.

8.     Dziękuję wszystkim którzy  pomogli w organizacji Pikniku Parafialnego. Po każdej Mszy św. rozprowadzamy pyszne wypieki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc parafii. Bardzo dziękuję za poparcie tego pomysłu i wszystkie ofiary.

9.     Po naszej parafii pielgrzymuje figura Matki Bożej Fatimskiej, goszcząc w rodzinach przez dwa tygodnie. Osoby, które chciałyby przyjąć figurę Maryi proszę o zgłaszanie się i zapis pod numer 07704095621.

10. Msze Św. niedzielne w sobotę o godz. 19.00 w kaplicy, w niedzielę o godz. 10.00 – w kościele św. Anny i o godz. 13.00 i 19.00 w naszej kaplicy. Na pół godziny przed Mszą Św. okazja do sakramentu pokuty.

11. Osoby, które pragną wesprzeć naszą parafię materialnie w tym czasie mogą dokonywać wpłat na numer konta Lloyd`s bank, nazwa kontaPCM Blackburn (Polish Catholic Mission), numer konta -00615958, sort code -30-94-57. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i przekazane ofiary. Druga kolekta przeznaczona jest na potrzeby centralnego biura PMK w Londynie.

12. Wszystkim parafianom obchodzącym w tym tygodniu; urodziny, imieniny i inne jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia; Bożego błogosławieństwa zdrowia i opieki naszej patronki N. M. Panny Królowej Polski.