Sobota 2021-05-08, Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

J 10,11-16
Jezus powiedział: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz».

2 maj 2021 r. - V Niedziela Wielkanocy

1. Kto zna Pana, przemawia z wielką siłą przekonania w Jego imię. Kto zna Pana, nie tylko miłuje słowem i językiem, ale przede wszystkim czynem i prawdą, zachowując Jego przykazania i czyniąc to, co się Jemu podoba. Wiemy, że bez wiary w imię Jego Syna, Jezusa Chrystusa, nie można podobać się Bogu. Nie miłując się wzajemnie tak, jak On nas umiłował, nie można podobać się Bogu. Tylko ten, kto zachowuje Jego przykazania, mieszka w Bogu, a Bóg w nim. Kto nie przynosi owocu w Chrystusie, jest odcięty, wyrzucony i usycha, potem jest wrzucony w ogień i płonie..

2. W poniedziałek - 3 maja - przeżywamy Uroczystość N. M. Panny Królowej Polski – jest to dzień Patronki naszej parafii i uroczystość odpustowa . Uroczysta Msza św. po nabożeństwie majowym o godz. 18.30.

3. W tym tygodniu przypadają – Pierwszy Czwartek Miesiąca – po nabożeństwie majowym o godzinie 18.30 Msza św. dziękczynna za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa . Pierwszy Piątek Miesiąca - od godziny 17.00 – do 18.00 okazja do sakramentu pokuty o godzinie 18.00 - nabożeństwo majowe a po nim Msza św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy .

4. Nabożeństwo Majowe; w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i sobotę o godzinie 18.00, a po nich Msza św. o godzinie 18.30.

5. W tym tygodniu wspominamy; we wtorek - Św. Floriana, w czwartek - Świętych Filipa i Jakuba Apostołów, a w sobotę - Św. Stanisława – głównego patrona Polski.

6. W przyszłą sobotę 8 maja o godz. 17.00 - katecheza dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, a w niedzielę 9 maja o godzinie 12.15 - katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Po naszej parafii pielgrzymuje figura Matki Bożej Fatimskiej, goszcząc w rodzinach przez dwa tygodnie. Osoby, które chciałyby przyjąć figurę Maryi proszę o zgłaszanie się i zapis pod numer 07704095621.

8. Wobec zaistniałej sytuacji epidemii Koronowirusa; Msze św. są sprawowane w naszej kaplicy. W związku z czwartą strefą zagrożenia w jakiej się znajduje nasze miasto jesteśmy zobligowani do noszenia maseczek. Według przedstawionych wymagań możemy na Mszy św. pomieścić ograniczoną liczbę osób. W związku z tym bardzo proszę, aby informacje o obecności na Mszy świętej zgłaszać pod numer 07514150534, od czwartku do piątku (od 10.00 – do 20.00). W pierwszym rzędzie myślę o osobach, które zamówiły intencje mszalne. Bardzo proszę, aby na Msze święta zapisywać się osobiście.  Msze Św. niedzielne w sobotę o godz. 19.00 w kaplicy , w niedzielę o godz. 10.00 – w kościele św. Anny i o godz. 13.00 i 19.00 w naszej kaplicy. Mszę św. o godz. 10.00 staramy się transmitować.  Na pół godziny przed Mszą Św. okazja do sakramentu pokuty.

9. Osoby, które pragną wesprzeć naszą parafię materialnie w tym czasie mogą dokonywać wpłat na numer konta Lloyd`s bank numer konta -00615958, sort code - 30-94-57. Dziękuję bardzo za wszystkie przekazane ofiary do puszek i na parafialne konto bankowe. Obecne prace to sprawdzanie instalacji elektrycznej wycenione na ponad £2500. Przed nami sprawdzenie instalacji gazowej.

10. We wrześniu planujemy odłożoną pielgrzymkę do Włoch. Zwiedzanie  Rzymu, Asyżu, Casci i Neapolu. Nowy termin to od 20 do 25 września. Osoby które chciały by się dopisać do listy uczestników, proszę o zgłaszanie do księdza proboszcza. Koszt pielgrzymki to £650, plus bilet.

11. Wszystkim parafianom obchodzącym w tym tygodniu; urodziny, imieniny i inne jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki N. M. Panny Królowej Polski.