OGŁOSZENIA – 26 maj 2024r. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1.       Kościół dzisiaj pragnie uwielbiać Boga , Ojca , który nas stworzył , Syna , przez którego nam się objawił, rozkoszować się łącznością z Duchem Świętym, przeżywając Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiejszą niedzielę można nazwać świętem najdoskonalszej wspólnoty osób.

2.     W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy – dzień Pierwszej Komunii Świętej. Dzieciom które przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy do swojego serca – życzymy aby wyrwały w tej przyjaźni i miłości  do końca swojego życia. Dziękuję Siostrze Justynie za przygotowanie dzieci, organizację Komunii, rodzicom za przygotowanie kościoła i dar dla parafii.

3.    W tym tygodniu wspominamy; w środę – Św. Urszulę Ledóchowską w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w piątek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny , a w sobotę – Św. Justyna.

4.   W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa . Msza Św. o godzinie 19.30 po nabożeństwie majowym. Po Mszy Św. chwila adoracji do Apelu Jasnogórskiego.

5.    Tradycyjnie w oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa niedzielę 2 czerwca o godzinie 10.00 – Msza Św. przed naszym katolickim ośrodkiem z procesją Bożego Ciała. Zapraszam do pomocy w przygotowaniu placu i ołtarzy w sobotę 1 czerwca o godzinie 10.00Proszę w sposób szczególny o przygotowanie ołtarzy ; pierwszy – Koło Żywego Różańca drugi – Wspólnotę Neokatechumenatu  trzeci – Koło Koronkowea czwarty -  Parafian. Dzieci po Pierwszej Komunii Świętej zapraszam do pomocy w procesji, dziewczynki do sypania kwiatów, harcerzy i zuchów, panów do asysty procesyjnej i sztandarów. Tradycyjnie jak co roku , przygotowujemy piknik parafialny . Chcemy zaprosić osoby indywidualne jak i sponsorów , którzy chcieliby zareklamować swoje usługi i wesprzeć loterię fantową. Serdecznie zapraszamy Panie do upieczenia ciasta.

6.    Z racji Uroczystości Bożego Ciała – Msza Św. w Accrington - będzie w trzecią niedzielę miesiąca, 16 czerwca o godz. 13.00 .

7.      Nabożeństwa majowe w ostatnim  tygodniu maja ;  w poniedziałek , środę , czwartek i piątek  o godz. 18.00. Bardzo dziękuję wszystkim za udział i modlitwę.

8.    W tym Tygodniu przypada „Pierwsza Sobota” miesiąca czerwca . O godz. 18.00 różaniec z modlitwą wynagradzającą wobec Niepokalanego Serca Matki Najświętszej . Zapraszam do wspólnej modlitwy z rodziną różańcową.

9.    Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa . Kult tego serca wyraża się także w praktykowaniu nabożeństw pierwszych piątków miesiąca , które są okazją do wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkich zniewagjakich nieustannie doznaje na skutek naszych grzechów. Także miesiąc czerwiec jest czasem przeżywanym w Kościele pod znakiem czci oddawanej Sercu Jezusa. W tym  tygodniu w sobotę po różańcu - nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

10.  Zapraszamy wszystkich parafian i nie tylko -  na Katechezy które odbywają się w naszym ośrodku w środę o 19.30 i w piątek o godz. 19.30.

11.   W sobotę 1 czerwca, naszą szczególną modlitwą otaczamy wszystkie dzieci z racji – Międzynarodowego Dnia Dziecka.

12.  Po naszej parafii pielgrzymuje figura Matki Bożej Fatimskiej, goszcząc w rodzinach przez dwa tygodnie. Osoby, które chciałyby przyjąć figurę Maryi proszę o zgłaszanie się i zapis pod numer - 07704095621.

13.   Zapraszam osoby które chciałyby pomóc w liturgii czy służbie przy ołtarzu. Każda liturgia aby była piękna potrzebuje naszego zaangażowania. Bez Waszej współpracy nie będzie to możliwe. Zapraszamy również wszystkich chętnych do zaangażowania w pomoc parafii.

14.  Osoby, które pragną wesprzeć naszą parafię materialnie - mogą dokonywać wpłat na numer konta - Lloyd`s// bank, nazwa konta;  PCM Blackburn (Polish Catholic Mission), numer konta - 00615958, sort code -30-94-57.  Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i przekazane ofiary.   Taca z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego  – kościół Św. Anny – £240.10,  kaplica- £149,65 ,  Bóg zapłać!

15.   Osoby szukające wsparcia i pomocy w alkoholowych problemach zapraszają; Grupa AA "FENIX" – której spotkania odbywają się w środy godz.18.30 w Phoenix Hub , Heaton Street – BB2 2BF Blackburn.  Grupa Al Anon  "Uwierzyć"-  prowadzi spotkania dla tych, którzy mają w rodzinie lub wśród bliskich znajomych kogoś chorującego na alkoholizm – spotkania odbywają się w niedzielę o godz.18.00 – w kościele Blessed Sacrament Farringdon Lane, Ribbleton. Można się kontaktować w tej sprawie pod numerem - 07516935227.

16.   Wszystkim naszym drogim parafianom i gościom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego. Nie zapominamy o naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. Zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej i naszych rodzin wypraszajmy łaskę życia wiecznego.