OGŁOSZENIA – 24 marca 2024 r. Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa

1. Niedzielą Męki Pańskiej wchodzimy w duchowe przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Obraz niesprawiedliwie skazanego, umęczonego i zabitego Zbawiciela jest zaproszeniem do odkrywania wielkiej miłości Boga do człowieka Tylko od nas zależy, jak opowiemy na tę miłość, jak ci którzy skazali Jezusa , czy jak ci , którzy wytrwali z Nim w cierpieniu do końca. Od Niedzieli Palmowej - do Niedzieli Zmartwychwstania Kościół wspomina najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: ustanowienie Eucharystii , mękę i śmierć Chrystusa , oraz Jego Zmartwychwstanie.

2. Dziękuję Ojcu Antoniemu Rachmajda - za przylot i wygłoszone do nas rekolekcje. Dobry Bóg niech wspiera w dalszym posługiwaniu dla instytutu duchowości , w głoszeniu słowa Bożego oraz darzy zdrowiem i potrzebnymi łaskami.

3. W Wielki Czwartek – na pamiątkę ustanowienia Eucharystii - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00 - w kościele św. Anny. Dziękujemy podczas niej za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa, wspominając w modlitwie wdzięczności wszystkich księży którzy posługiwali w naszej wspólnocie parafialnej. Od godziny 19.30 – do 23.00 – adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” w kościele Św. Anny .

4. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu . Obowiązuje nas post ścisłyO godzinie 17.00 w kościele św. Anny – Droga Krzyżowa - a po niej Liturgia Słowa Bożego z Męką Pańską , adoracja Krzyża Świętego  i obrzęd Komunii. Tego dnie nie sprawuje się Mszy św. Od godziny 20.00 do 24.00 okazja do adoracji Pana Jezusa w grobie w naszej kaplicy. Ofiary zbierane podczas liturgii adoracji krzyża są przeznaczone na opiekę nad Grobem Pańskim w Jerozolimie.

5. Wielka Sobota, dzień zadumy i refleksji w oczekiwaniu na liturgię Paschalną. Poświęcenie pokarmów - w Blackburn w kościele św. Anny - godz. 10.00 i 11.00 Accrington o godz. -11.00 , Nelson o godz. - 12.30. Popołudniu w naszej kaplicy w Blackburn o godzinie - 17.00. O godzinie 19.00 – Liturgia Ognia i Wody, a po niej Eucharystia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Od godziny 21.00 – do 23.00 w kaplicy okazja do adoracji Pana Jezusa w grobie.

6. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msza Święta Rezurekcyjna o godzinie 6.00 w kościele św. Anny. O godzinie 10.00 – Msza Św. Wielkanocna w kościele Św. Anny , a o 13.30 w NelsonW Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte o godzinie 10.00 w kościele św. Anny i 19.00 w kaplicy.

7. Bardzo proszę o pomoc w zorganizowaniu procesji rezurekcyjnej i zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów.

8. Po naszej parafii pielgrzymuje figura Matki Bożej Fatimskiejgoszcząc w rodzinach przez dwa tygodnie. Osoby, które chciałyby przyjąć figurę Maryi proszę o zgłaszanie się i zapis pod numer -07704095621.

9. Zapraszam osoby które chciałyby pomóc w liturgii czy służbie przy ołtarzu. Każda liturgia aby była piękna potrzebuje naszego zaangażowania. Bez Waszej współpracy nie będzie to możliwe. Zapraszamy również wszystkich chętnych do zaangażowania w pomoc parafii.

10. Osoby, które pragną wesprzeć naszą parafię materialnie - mogą dokonywać wpłat na numer konta - Lloyd`s// bank, nazwa konta;  PCM Blackburn (Polish Catholic Mission), numer konta - 00615958, sort code -30-94-57.  Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i przekazane ofiary tym bardziej że nie jesteśmy w dobrej kondycji finansowej. Z V Niedzieli Wielkiego Postu - kościół Św. Anny – £306,55, kaplica - £230,69, kwiaty i dekoracja wielkanocna - £450. Koło Żywego Różańca – £100.  Bóg zapłać! Dziękuję za przygotowanie baranków, dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na potrzeby parafii. „Parafialny Baranek w kokosowej polewie – umili Ci święta – zjedzony przez Ciebie”. Bardzo dziękuję za poparcie tej akcji i pomoc. Na dzisiejszą niedzielę zostały przygotowane żywe palmy – Bóg zapłać za ich zakup.

11. W 2024 roku zmiana czasu z zimowego na letni przypada w szczególny dzień – Wielkanoc, z 30 na 31 marca 2024 roku - to noc z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną.

12. Osoby szukające wsparcia i pomocy w problemach alkoholowych zapraszają Grupa AA "Tu i Teraz" – spotkania; w sobotę godz.18.30, Grupa AA "Oczekiwanie"- spotkania w niedzielę godz.19.00 - kościół St. Maria Goretti Gamull Lane, Preston, PR2 6SJ. Grupa Al Anon "Uwierzyć"- dla tych, którzy mają w rodzinie lub wśród bliskich znajomych kogoś chorującego na alkoholizm – spotkania w niedzielę o godz.18.00 - kościół Blessed Sacrament Farringdon Lane, Ribbleton. Można się kontaktować w tej sprawie pod numerem -07516935227.

13. Wszystkim naszym drogim parafianom i gościom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego oraz całego Wielkiego Tygodnia. Nie zapominamy o naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. Zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej i naszych rodzin wypraszajmy łaskę życia wiecznego.