Sobota 2021-05-08, Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

J 10,11-16
Jezus powiedział: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz».

Grupa Ojca Pio

Grupa Modlitewna Ojca Pio w naszej Parafii rozpoczęła swoja działalność w grudniu 2008 roku.

Wzorowana jest na grupach modlitewnych, które zaczął zakładać  Ojciec Pio w 1942 roku, jako odpowiedź na wezwanie papieża, do modlitwy w tam tym trudnym czasie.

Nasza grupa spełnia to wezwanie spotykając się na co miesięcznej adoracji polecając Bogu za wstawiennictwem świętego Ojca Pio sprawy świata, parafii oraz osobiste.

Grupa czyni także uczynki miłosierdzia, po przez regularną zbiórkę funduszy, min. przez trzy lata grupa prowadziła duchową adopcje niewidomej dziewczynki z Rwandy, wspomagała ośrodek dla niewidomych w Laskach pod Warszawą, a ostatnio wpłaca zebrane środki na Dom Ulgi w Cierpieniu w San Giovani Rotondo, którego założycielem jest nasz święty.

Od 2014 roku nasza parafia posiada także relikwie pierwszego stopnia, które umieszczone są w kaplicy po prawej stronie ołtarza obok obrazu z wizerunkiem Świętego Ojca Pio.

Serdecznie zapraszamy na wspólną adorację w każdy pierwszy czwartek po wieczornej Mszy Świętej.