68 Pielgrzymka Polonii w Wielkiej Brytanii do Holywell i Pantasaph (galeria)

68 Pielgrzymka Polonii w Wielkiej Brytanii do Holywell i Pantasaph pod hasłem : „W mocy Bożego Ducha; W 40. Rocznicę pierwszej pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Polski” odbyła sie w tym roku 21 lipca.

Przewodniczył jej ks. bp Wiesław Lechowicz. Program modlitewny rozpoczął się od rozważania różańca, w odmawianie poszczególnych „Zdrowaś Mario…” włączali się pielgrzymi, podając swoje intencje. Była możliwość zanurzenia się w źródle św. Winfrydy, następnie droga krzyżowa a także okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

Polonijny Dzień w Holyweell i Pantasaph zakończył się Mszą świętą pod przewodnictwem ks. Biskupa.

Holywell zwane „Walijskim Lourdes” położone wysoko z rozległym widokiem na zatokę rzeki Dee, już od wieku VII słynie jako cudowne miejsce św. Winfrydy, która nieprzerwanie od 7 wieku jest czczona. Pod koniec XV wieku wokół źródła została zbudowana gotycka kaplica.

Miejsce to jest nazywane „Siódmym cudem Walii”.

Galeria zdjec z pielgrzymki