Adwent 2020: Dobry uczynek i niebo na bank?

„Wszechmogący Boże, spraw, abyśmy przez dobre uczynki przygotowali się na spotkanie przychodzącego Chrystusa, a w dniu sądu, zaliczeni do Jego wybranych, mogli posiąść królestwo niebieskie” modlimy się w Pierwszą Niedzielę Adwentu. Czy dobry uczynek w oderwaniu od wiary w jedynego Boga wystarczy nam do zbawienia?

Z ks. prałatem Stefanem Wylężkiem, rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii rozmawiała Elżbieta Sobolewska-Farbotko

– Ważnym jest, żebyśmy zrozumieli jedną rzecz: Pan przychodzi cały czas. To, co przeżywamy podczas adwentu jest tylko większym akcentem tego, co dotyczy całego naszego życia, a nie tylko danego okresu. Okey, przygotowanie zrobione, Pan przyszedł i już teraz sobie żyjemy inaczej. Nie jest tak. Żyjemy cały czas oczekiwaniem na Jego przyjście. Wymiar przygotowania nie zaczyna się od tego, że postanawiam jakiekolwiek czyny. To przygotowanie wynika przede wszystkim z mojego przyjęcia Bożego Słowa i obecności Pana. Mamy na swoim koncie wiele czynów charytatywnych, zaangażowani jesteśmy na rzecz ludzi chorych, starych, potrzebujących i to jest bardzo piękne i humanistyczne, ale pytanie: skąd to jest? Dlaczego tak mamy robić? Skąd to wypływa?

?Rozmowa z ks. prałatem Stefanem Wylężkiem, rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii o nadchodzącym czasie adwentu:

❗️“Ważnym jest, żebyśmy zrozumieli jedną rzecz: Pan przychodzi cały czas. (…) Żyjemy cały czas oczekiwaniem na Jego przyjście.”

W rozmowie usłyszymy również o:

Powrocie do publicznego sprawowania Eucharystii w kościołach Anglii i Walii.

?Nagonce na Kościół w Polsce.

POSŁUCHAJ PEŁNEJ ROZMOWY (18 min.) i przeczytaj list rektora do Polaków w Anglii i Walii.

?

W rozmowie również o nagonce na Kościół w Polsce i zasadach powrotu do publicznego sprawowania Eucharystii w kościołach Anglii i Walii