Kongres Młodzieży Polonijnej online, 19.06.21

Drodzy młodzi Przyjaciele,

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na czerwcowy Kongres Młodzieży Polonijnej online, który odbędzie się 19 czerwca w godzinach od 15.00  do 18.00.

Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami, kolejne spotkanie poświęcone będzie orientacjom seksualnym. Jest to jeden z tematów, które najbardziej Was interesują. Uznaliśmy więc, iż słusznym będzie odpowiedzieć na Wasze pytania oraz porozmawiać na temat miejsca osób homoseksualnych w Kościele katolickim.

Hasło przewodnie odwołuje się do zdania z Katechizmu Kościoła Katolickiego stwierdzającego, iż powinno się traktować osoby homoseksualne z szacunkiem, miłością i delikatnością.

Kwestie związane ze środowiskiem LGBT należą niewątpliwie do najbardziej kontrowersyjnych oraz wzbudzających skrajne emocje. Uważamy jednak, że warto je poruszać kierując się zrozumieniem drugiego człowieka.

Czekamy na Waszą liczną obecność 19 czerwca za pośrednictwem aplikacji Zoom.

Aby zapisać się na KMP online należy wypełnić formularz:

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 czerwca.

Więcej informacji oraz program spotkania: https://www.facebook.com/KongresMlodziezyPolonijnej

Twoja obecność ubogaci nasze spotkanie :)

Zapraszamy Cię serdecznie i prosimy zaproście na nasze spotkanie swoich przyjaciół i znajomych.

Do zobaczenia!

Organizatorzy Kongresu