Wnioski o przyznanie statusu osiedlonego

Szczęść Boże Księże Prałacie!

W związku z niskim wskaźnikiem wniosków złożonych przez Polaków w Wielkiej Brytanii o przyznanie statusu osiedlonego (tzw. settled status), Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki apeluje w załączonym liście do wszystkich Rodaków na Wyspach niebędących obywatelami brytyjskimi o złożenie takiego wniosku w sytuacji, kiedy chcą oni pozostać w UK po brexicie.

Polska Misja Katolicka to bardzo ważny Partner Ambasady RP w Londynie, a także instytucja, która od lat wspiera Polaków, którzy co tydzień gromadzą się tłumnie na Mszach Św. w polskich kościołach. Dlatego też w imieniu Konsula Generalnego zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie załączonego listu do wszystkich polskich parafii w Wielkiej Brytanii zachęcając do jego odczytania w czasie ogłoszeń parafialnych. Jednocześnie zachęcamy także do dzielenia się listem oraz regularnie aktualizowanymi informacjami ze strony www.brexit.msz.gov.pl ze środowiskami polonijnymi, z którymi Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii jest w pośrednim lub bezpośrednim kontakcie.

Łączę wyrazy szacunku i serdecznie pozdrawiam

Radosław Gromski
II Sekretarz/Wicekonsul